Polityka rekrutacyjna

Nasza polityka

Polityka rekrutacyjna, czyli na co zwracamy uwagę szukając osób do naszego zespołu

Ludzie mogą być zarówno przyczyną sukcesu, jak i niepowodzeń firmy. Zespół współpracujących ze sobą, lojalnych, skutecznych, dobrze zorganizowanych i merytorycznie przygotowanych osób, to podstawa realizacji zadań i celów, jakie stawiają przed nami Klienci. Do procesu rekrutacji przywiązujemy bardzo dużą wagę. Rekrutujemy dwie grupy kandydatów: z doświadczeniem, potwierdzonym konkretną wiedzą teoretyczną i praktyczną, którą skrupulatnie sprawdzamy, oraz bez doświadczenia, ale mających zapał i chęć, do zdobywania wiedzy, posiadających predyspozycje osobowościowe, konieczne na określonym stanowisku. To, czego żadnemu kandydatowi nie może zabraknąć, to wola rzetelnego spełniania swoich obowiązków i chęć rozwoju.

Staramy się możliwie szczegółowo opisać w ogłoszeniu obowiązki na danym stanowisku oraz doprecyzować nasze oczekiwania. Osoby, które zapraszamy na rozmowę, również prosimy o zadawanie nam pytań dotyczących pracy, tj. obowiązków, sposobu ich wykonywania czy kultury organizacyjnej, tak aby mogły wyrobić sobie pogląd i racjonalnie podjąć decyzję.

Poniższe informacje dedykujemy tym, którzy zamierzają do nas aplikować.
Oto najważniejsze rady:

1) Dokładnie przeczytaj ogłoszenie
▪ zwróć uwagę na oczekiwania wobec kandydata – jeżeli ich nie spełniasz lub spełniasz je w niewielkim stopniu, poważnie rozważ sens  wysyłania swojej aplikacji właśnie w związku z tym ogłoszeniem – być może Twoje kompetencje bardziej pasują do innego stanowiska.
▪ jeśli jakieś warunki są dla Ciebie kluczowe, a my ich nie spełniamy – na przykład nasza siedziba mieści się nie w tej części miasta, w której chcesz pracować – wysil się i sprawdź je, zanim wyślesz swoją aplikację, a ktoś z HR poświęci czas na jej analizowanie. Zapraszając Cię na spotkanie lub później, w umówionym terminie dowie się, że w sumie nie chcesz tej pracy, bo masz dwie przesiadki. Szanujmy nawzajem swój czas i nie zabierajmy szansy innym.
▪ jeżeli w znacznym stopniu spełniasz oczekiwania określone w ogłoszeniu – sprawdź czy zostało  to przedstawione w Twoim CV, ewentualnie w liście motywacyjnym – jeżeli o tym nie napiszesz,  nie będziemy wiedzieć, że masz takie kompetencje.
▪ zapoznaj się ze specyfiką stanowiska, zakresem obowiązków – czy rozumiesz na czym praca ma polegać? czy Ci to odpowiada? Jeżeli masz pytania z tego obszaru– napisz lub zadzwoń, chętnie odpowiemy – kto pyta nie błądzi!
▪ jeżeli zdecydujesz się na wysłanie swojej aplikacji, zrób to starannie – wyślij wszystkie dokumenty, o które prosimy i w sposób, o który prosimy – to ważne dla nas, ponadto masz szansę pokazać, że umiesz czytać ze zrozumieniem. Zwiększasz w ten sposób prawdopodobieństwo zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, a co za tym idzie – otrzymania pracy.

2) Starannie przygotuj CV i – ewentualnie – list motywacyjny
▪ W niektórych kręgach panuje opinia o zbyteczności listu motywacyjnego – nic bardziej błędnego. Zaręczamy, że czytamy je i przywiązujemy do nich dużą wagę. List pozwala zapoznać się z motywacjami kandydata, wyjaśnia, dlaczego postanowił odpowiedzieć właśnie na to ogłoszenie. Jest tym ważniejszy, im uboższe CV lub niezwiązane ze stanowiskiem doświadczenie. Dlatego jest szczególnie znaczący u ludzi młodych, o skąpym (czy wręcz żadnym) doświadczeniu zawodowym. Należałoby zastanowić się, co jako kandydaci chcemy powiedzieć potencjalnemu pracodawcy, dlaczego jesteśmy ciekawymi ludźmi i warto z nami porozmawiać. Nie ma sensu pisać wyświechtanych komunałów – każdy potrafi napisać coś od siebie. Trzeba się tylko odważyć – spokojnie, to nie szkoła, tu nie ma żadnego klucza. Każda prawdziwa, przemyślana wypowiedź może być trafiona.
▪ w CV należy logicznie uporządkować informacje i zakorzenić je w czasie, nie będziemy ukrywać, iż ważne jest dla nas, nie tylko kto gdzie pracował, ale również jak długo. Doświadczenie w pięciu miejscach pracy, w każdym po trzy miesiące, nie robi najlepszego wrażenia. Warto o tym pamiętać stale zmieniając pracę.
▪ podaj tylko prawdziwe informacje – sprawdzamy deklaracje kandydata – jeżeli twierdzisz, że znasz płynnie jakiś język, licz się z tym, że zostaniesz poproszony o wypowiedź, jeśli twierdzisz, że interesujesz się jakąś dziedziną, również poprosimy Cię o komentarz lub odpowiedź na pytanie Pamiętaj, że dyplom też do czegoś zobowiązuje. Kandydat, wskazujący iż studiuje lub skończył studia w danej dziedzinie, powinien mieć świadomość, że oczekuje się od niego wiedzy związanej z tematyką studiów. Niektórzy wydają się być tym faktem zaskoczeni. Jeśli ktoś spędził kilka lat na studiowaniu danej gałęzi wiedzy i nie dało to rezultatów, jak mamy przypuszczać, że zaabsorbuje wiedzę, którą chcemy mu przekazać?
Prosimy o zapoznanie się z Klauzulą informacyjną, gdzie znajdziesz niezbędne informacje na temat przetwarzania przez nas danych osobowych i przysługujących Ci w związku z tym praw.

3) Kiedy zadzwonimy do Ciebie
▪ odbierz lub oddzwoń – aż strach pomyśleć ilu ludzi nie odbiera telefonu, czekając na propozycję spotkania w sprawie pracy.
▪ umów się na spotkanie w terminie, który naprawdę Ci odpowiada.
▪ jeżeli coś Ci jednak wypadnie – poinformuj nas, że nie przybędziesz, nie przyjście na rozmowę i brak informacji stanowi fatalne świadectwo kultury kandydata.
▪ rozmowa kwalifikacyjna to nie trening – sportowe bluzy i obuwie nie są wskazane.
▪ sprawdź czym się zajmujemy– zdobędziesz podstawowe informacje, a ponadto być może pojawią Ci się jakieś pytania do nas – będziemy mieli wspólną platformę do rozmowy. Ciężko rozmawiać o temacie, na który ma się nikłą wiedzę
Jeśli masz pytania, śmiało kieruj je na e-mail rekrutacja@taxat.pl

TAXAT SP. Z O. O.

ul. Nabycińska 19/308

53-677 Wrocław 123

 

71 325 23 85
71 397 46 22

Siedziba: ul. Nabycińska 19/308, 53-677 Wrocław, tel. 71 325 23 85, fax 71 326 73 85,  NIP 8951843989, REGON 020147348, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej, Wydział VI Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000243362, Kapitał zakładowy 60400 zł, w całości wpłacony.

Klauzula Informacyjna

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone